Producenci
Tradycyjnie i nowocześnie, czyli wigilijny stół, o którym się mówi 0
Tradycyjnie i nowocześnie, czyli wigilijny stół, o którym się mówi

Tradycyjnie i nowocześnie, czyli wigilijny stół, o którym się mówi

 

„Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku” – tak przed laty śpiewał zespół Czerwone Gitary. W tym szczególnym czasie wszystkie kłótnie i spory schodzą na drugi plan, a rodzina spotyka się w jednym miejscu, aby cieszyć się swoją obecnością. Dziadkowie wreszcie mogą pobawić się z wnukami, a rodzeństwo i kuzyni w końcu mają okazję, aby ze sobą porozmawiać. Zanim zaświeci pierwsza gwiazda w wigilijny wieczór, gospodyni ustawia dwanaście potraw, gospodarz przynosi garść siana, a młodsi szukają najlepszego obrusu, aby za chwilę wszyscy mogli usiąść przy wspaniałym, rodzinnym i wigilijnym stole. Najpiękniejsze wspomnienia rodzą się właśnie przy stole.

Okrągły stół w stylu loft połączy wszystkich

Twoja rodzina z roku na rok robi się coraz większa? Z pewnością dla nikogo nie może zabraknąć prezentów od Gwiazdora. I tak samo nie może zabraknąć miejsca przy stole. Jeżeli masz wystarczająco dużo miejsca w salonie, to idealnym pomysłem będzie drewniany stół okrągły. Dzięki temu wszyscy Twoi goście, czyli całą rodzina będzie zajmować tak samo ważne miejsce, a w dodatku każdy będzie mógł z łatwością wymienić spojrzenie czy ciepły uśmiech z inną bliską osobą.

Stoły okrągłe wykonane z drewna i metalu mają też inne zalety. Jeżeli ustawisz go w centrum pokoju gościnnego, to dajesz gościom pełną swobodę poruszania się, dzięki czemu połowa siedzących nie będzie musiała wstawać, gdy jedna z osób będzie musiała pilnie skorzystać z toalety. Ponadto wigilijny okrągły stół z metalu i drewna to także komfort podczas rozstawiania na nim potraw. Każdy będzie mieć równie blisko do karpia, pierogów, jak i ciasta. A jeżeli któreś z dzieci nie dosięgnie ulubionego przysmaku, to znacznie łatwiej podać talerz, gdy blat jest okrągły.

Prostokątny stół gwarancją udanych świąt

Jeśli masz więcej miejsca w salonie lub jadalni warto zastanowić się nad stołem prostokątnym. Przy takim rozwiązaniu mamy cały wachlarz możliwości rozmieszczenia potraw na wigilijnym stole. Święta Bożego Narodzenia to przede wszystkim tradycja. Starajmy się by w naszych domach było jej jak najwięcej. Przed nowoczesnością nie da się jednak uciec, ale dbajmy o to by wszystko łączyło się w sposób spójny. Tradycja to drewno, nowoczesność to metal, a ich połączenie to styl loftowy. Stoły loftowe to doskonały przepis na świąteczny stół. Lepiej może być tylko jeśli uda nam się znaleźć stół dębowy w stylu loft na wymiar .

 

Ze stołem wigilijnym związane są różne tradycje

Jakie znasz tradycje wigilijne? Czy wiesz o tym, że w różnych rejonach Polski obowiązują różne wierzenia i przesądy związane z nocą wigilijną? Jeszcze dwa pokolenia temu w wielu rodzinach, szczególnie na dolnym śląsku i w Polsce północno-wschodniej, wierzono, że jeżeli przy stole wigilijnym siedzi panna na wydaniu, to jej mąż przyjdzie z tej strony, z której będzie dochodzić szczekanie psa. Czyli jeśli nocą będzie najgłośniej ujadać pies sąsiada z naprzeciwka, to gdzieś w linii prostej leży miasto lub wieś, w którym mieszka przyszły amant.

Podczas tego wyjątkowego wieczoru, który może skończyć się nad ranem, nie może nikogo zabraknąć przy stole. Dlatego zadbaj o to, aby był on odpowiednio duży. A może najlepszy byłby taki robiony na wymiar? Wśród wielu modeli dostępnych w naszej manufakturze mebli Ty wybierasz ten najpiękniejszy i najbardziej praktyczny, a my wykonamy go zgodnie z Twoim życzeniem. Zobacz, jak będzie wyglądać nowoczesny stół w Twoim salonie stół okągły loftowy IVI lub elegancki stół okrągły z drewna i metalu Tony V – każdy tworzony na wymiar. Spójrz również na stół dębowy prostokątny w nowoczesnym wydaniu Stół ekskluzywny drewniany Firda lub na stół loftowy pająk Matt . Jeśli posiadasz mniejsze mieszkanie warto zastanowić się także nad stołem rozkładanym w stylu loft

Komentarze do wpisu (0)

Meble na wymiar

Polski producent

Gwarancja 100 lat

Darmowa dostawa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
>
Sklep internetowy Shoper.pl